Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, kompozytor, pedagog i kolekcjoner akordeonów. Współtwórca pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.
Właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów i harmonii. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Specjalizuje się w argentyńskim tangu, francuskim musette oraz jazzie. Nagrał 16 płyt. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz jako członek Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L'Aperitif, Aerophonic oraz Piaf po polsku. Prywatnie miłośnik kolei oraz smakosz kuchni włoskiej i chińskiej.
Łukasz Perucki – skrzypek i aranżer, związany z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Koncertmistrz Orkiestry Kameralnej Progress. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej. Koncertuje jako solista i kameralista. Do jego głównych projektów muzycznych zalicza się Kwartet Gdański oraz Cuarteto Re!Tango. Prywatnie nie ma sobie równych w grze w pokera.
Paweł Zawada – pianista, aranżer, kompozytor oraz specjalista w dziedzinie edytowania i redakcji nut. Akompaniator i pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Ceniony wśród wokalistów akompaniator. Koncertuje z Dariuszem Wójcikiem, Joanną Nawrot oraz Cuarteto Re!Tango. Znawca i miłośnik argentyńskiego tanga. Jest niezwykle ciekawy świata, a po godzinach śpiewa w scholi.
Sebastian Wyszyński – kontrabasista od wielu lat związany z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Znawca i miłośnik argentyńskiego tanga, jeden z nielicznych w Polsce kontrabasistów specjalizujących się w tym gatunku. Był współzałożycielem pierwszego w północnej Polsce zespołu zajmującego się stricte tangiem. Był członkiem wielu formacji tangowych. Obecnie koncertuje głównie z Cuarteto Re!Tango. Prywatnie miłośnik wędkarstwa.
„Tango to smutek, który się tańczy”… Enrique Santos Discépolo.
Ta muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.
Milonga Baltica- tak nazywała się założona w 2003r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.
Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest niniejszy krążek. Zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcze!
Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i
szczerością wyrazu.
Oni oddychają w rytmie tanga!
Dorota Lulka