Cuarteto Re!Tango

cuarteto Re!Tango Gdynia Tango Festival

Cuarteto Re!Tango in Gdynia Tango Festival

Tango is music full of nostalgia, desire and dramatic tension. Like the blues in the United States, it often expresses sadness and suffering, yet it triumphs by experiencing a great renaissance around the world. Tango is also a state of mind and a lifestyle. Once it infects us with its phenomenon, it immediately permeates the body and soul and embraces our entire life. To play tango and be authentic about it, you have to listen to it every day, know its history and let it absorb you completely. This is also the case with the musicians of Cuarteto Re!Tango, who have been exploring the tango phenomenon for years. They were the ones who co-founded the first groups in Pomerania playing the genre. In 2018, they came together to create a band for which tango would be more than one of the many styles practiced by professional musicians. And so it happened! Hundreds of rehearsals and concerts have crystallized their musical language, making Cuarteto Re!Tango one of Poland’s most respected groups specializing in Argentine tango!

 

 

This amazing orchestra will play for you on Saturday night during the Gdynia Tango Festival.

Don’t think twice! Sign up HERE

Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, kompozytor, pedagog i kolekcjoner akordeonów. Współtwórca pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie.
Właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów i harmonii. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Specjalizuje się w argentyńskim tangu, francuskim musette oraz jazzie. Nagrał 16 płyt. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz jako członek Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L'Aperitif, Aerophonic oraz Piaf po polsku. Prywatnie miłośnik kolei oraz smakosz kuchni włoskiej i chińskiej.

Łukasz Perucki – skrzypek i aranżer, związany z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Koncertmistrz Orkiestry Kameralnej Progress. Absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej. Koncertuje jako solista i kameralista. Do jego głównych projektów muzycznych zalicza się Kwartet Gdański oraz Cuarteto Re!Tango. Prywatnie nie ma sobie równych w grze w pokera.

Paweł Zawada – pianista, aranżer, kompozytor oraz specjalista w dziedzinie edytowania i redakcji nut. Akompaniator i pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Ceniony wśród wokalistów akompaniator. Koncertuje z Dariuszem Wójcikiem, Joanną Nawrot oraz Cuarteto Re!Tango. Znawca i miłośnik argentyńskiego tanga. Jest niezwykle ciekawy świata, a  po godzinach śpiewa w scholi.

Sebastian Wyszyński – kontrabasista od wielu lat związany z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Znawca i miłośnik argentyńskiego tanga, jeden z nielicznych w Polsce kontrabasistów specjalizujących się w tym gatunku. Był współzałożycielem pierwszego w północnej Polsce zespołu zajmującego się stricte tangiem. Był członkiem wielu formacji tangowych. Obecnie koncertuje głównie z Cuarteto Re!Tango. Prywatnie miłośnik wędkarstwa.

 

„Tango to smutek, który się tańczy”… Enrique Santos Discépolo.
Ta muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego, jak blues w Stanach Zjednoczonych, często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje przeżywając wielki renesans na całym świecie.
Milonga Baltica- tak nazywała się założona w 2003r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki. Zespół ewoluował i w 2019r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango. 
Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest niniejszy krążek. Zawiera ulubione kompozycje  miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcze!
Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i
szczerością wyrazu.
Oni oddychają w rytmie tanga!
Dorota Lulka

'24 Edition

Get to know also

Martín Vicente & Ayelen Urrutia

Their dance conveys the style of Tango Salón with extraordinary elegance.

Martin Maldonado & Maurizio Ghella

Martin Maldonado and Maurizio Ghella are an extraordinary pair of dancers. Passionate and expressive,…

Fernando ‘Chucky’ Romero

Fernando ‘Chucky’ Romero is an artist, dancer, choreographer and teacher of recognized prestige.

Fernando Mena

Fernando Mena is a visual artist, filmmaker and graphic designer from Buenos Aires, Argentina.

Don't miss a thing! Subscribe to our newsletter

Newsletter EN

Please wait

Welcome aboard!

Gdynia Tango Festival 2024 - All rights reserved | Made with ❤️ by MENA Studio